Čištění koberců

Pravidelným strojním (hloubkovým) čištěním lze dosáhnout nejen čistého a hygienického prostředí v místnosti, ale též prodloužit trvanlivost koberce nebo čalounění.

Koberec - nevyčištěnýNa obrázku vidíte koberec, který není pravidelně vysávaný a čištěný minimálně 1x ročně. Při pohledu ze shora se zdá, že veškerá špína a prach je pryč, ale podívejte se kolik nečistot stále zůstává vespod, u spodní části kobercových vláken a postupně tyto vlákna ničí. Není divu, že koberec se pak jeví jako opotřebený.

Koberec - vyčištěnýTento obrázek již zachycuje koberec po čištění. Veškerá špína je pryč, koberec je zase jako nový, vlákno je čisté, elastické a plné síly po celé své délce až k ose koberce. Jde o ten samý koberec.

Jemné prachové částice představují velký problém především pro alergiky. Vdechnuté částice jsou přímým dráždidlem a navíc na sebe nabalují i další alergeny, zejména exkrementy roztočů, plísní a bakterií. Roztoči a jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je prát koberce alespoň 1x ročně.

Extrakční čištění koberců, čalounění a sedaček svěřte profesionální firmě. Naše firma má několikaleté zkušenosti s čištěním koberců a disponuje nejvýkonnějšími profesionálními extraktory na trhu určené k čištění malých, středních a velkých ploch.

K čištění koberců a čalounění využíváme tzv. extrakční metodu. Tento způsob strojního tepování je nejosvědčenější způsob čištění mokrou cestou. Spočívá v tlakovém vstřikování čistícího prostředku do tkaniny a jeho následném odsávání do sběrné nádoby. V průběhu tohoto procesu dochází k proprání i regeneraci vláken tkaniny. Koberec i čalouněný nábytek zůstavá vlhký několik hodin. Doba je závislá na materiálu a klimatických
podmínkách v místnosti. Pro rychlejší schnutí Vám můžeme poskytnout speciální ventilátor určený pro rychlejší schnutí. Extrakční metoda je vhodná k efektivnímu čištění většiny materiálů koberců i čalounění.

Doplňkovou službou k ochraně a delší funkčnosti Vašeho koberce Vám naše firma může ještě nabídnout jeho následnou impregnaci.

Impregnace je proces, který dlouhodobě chrání před vlhkostí, zašpiněním a vznikem skvrn. Ošetřená tkanina zabrání vzniku skvrn i od agresivních látek jako např. od kávy, krve, červeného vína, různých olejů, tuků, zbytků potravin nebo chemikálií. Ochrana je dlouhodobá, zpevňuje textilii proti otěru a chrání ji proti UV - záření i při proměnlivých teplotách. Ošetřené látky se mohou běžně prát ve vodě s čistícími prostředky (do pHhodnoty 9) za běžných podmínek. Po praní je nezbytné provést ještě jedno máchání. Po několika vypráních je potřebné aplikaci opakovat. Na pohled ani na omak se nedají zjistit žádné změny. Povrch zůstává zcela nelepivý a dokonale prodyšný.

Koberec - impregnaceNa obrázku vidíte ukázku ochrany koberce s využitím nanotechnologie (impregnace koberce) po rozlití červeného vína! Červené víno se nevsákne do struktury koberce, zůstává na povrchu, kde ho lze snadno odstranit ubrouskem nebo savou látkou.

Videoukázka čištění koberců nejúčinnější a jedinou technologií v České republice.

Soubory ke stažení

Novinky

Naši partneři

Carpet Brothers

Carpet Brothers

Divize mateřské společnosti Eso úklid spol. s r.o., která se specializuje na čištění koberců a čalounění. Používáme nejúčinnější technologie a ekologicky nezávadné čisticí prostředky, kterými dokážeme zbavit váš koberec a čalounění mnoha druhů alergenů, bakterií a nečistot, čímž snížíme riziko astmatických potíží a alergií.

Chemspec

Chemspec

Společnost Chemspec je přední světový výrobce čisticích přípravků zaměřených na údržbu podlah a čištění tkanin. Společnost má více téměř padesátiletou tradici a během té doby si vypracovala prominentní postavení v oblasti čištění koberců a čalounění. Čisticí přípravky Chemspec patří k nejúčinnějším na trhu a mezi profesionály patří k nejvyhledávanějším.